Dnia 10.03.2011 roku gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich w Woli oraz   zespół „Wolanie”.

Celem spotkania było zaprezentowanie dzieciom zabaw i zabawek, które towarzyszyły naszym dziadkom w dzieciństwie.

Pani Dyrektor przywitała naszych gości, a kółko regionalne i zespół wokalno – taneczny „Skrzaty” zaprezentowały program artystyczny składający się ze  śląskich piosenek, tańców i zabaw kołowych tj. „Kółko graniaste”, „Mało nas do pieczenia chleba”, „Mam chusteczkę”.

Naszym gościom występ bardzo się podobał, tym bardziej, że zaprezentowane zabawy przez przedszkolaków towarzyszyły im w ich młodych latach. Panie z Koła Gospodyń zaprezentowały dzieciom swoją ulubioną zabawę kołową z tamtych lat „Państwo idziemy na spacer”.

Atrakcją spotkania były zabawki przyniesione przez naszych gości, którymi bawili się nasi dziadkowie. Nie żyli w dobie komputerów, potrafili bawić się prostymi zabawkami jak choćby – drewnianymi patyczkami, sznurkiem, który przewlekało się przez palce dłoni oraz szpulką.

Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem – śląskim kołoczem, dzieci zaś od pań dostały bombony, a wspomnieniom o „starych, dobrych czasach" nie było końca