Dnia 18. 06. 2012 roku odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty „O mleku”.

 

Dzieci miały możliwość zdobycia wielu ciekawych informacji na temat mleka. Między innymi:„ Czy można pić mleko od wielbłąda? Czy na całym świecie pije się mleko? , „Czy renifer, lama i bawół mogą dawać mleko”? A także, jak robi się masło? Czy Kleopatra naprawdę kąpała się w mleku?

 

Dzieci dowiedziały się, iż historia mleka zaczyna się już 9000 lat p.n.e. Na wielkim ekranie zobaczyły malowidła naskalne. Dowiedziały się jak na przestrzeni wieków przechowywano mleko i co z niego robiono.

Dzieci wysłuchały opowiadania o "mlecznych" zwierzętach na całym świecie.

 Dzieci podzielone na grupy samodzielnie wyrabiały masło.Oto efekt pracy dzieci - kostka masła

A na koniec każdy zjadł kromkę chleba ze świeżutkim masłem